Ukrayna, düşük maliyetli taşıyıcı annelik için cennet ülke.

Yoksulluğun yaygın olduğu ülkelerde çok sayıda kadın, çocuk sahibi olamayanlar için taşıyıcı annelik yapıyor. Taşıyıcı anneliğin yasal olduğu ve en ucuza uygulandığı ülkelerin başında gelen Ukrayna ve Hindistan’a Batılı aileler akın ediyor.

Ukrayna, taşıyıcı anneliğin yasal olduğu ender Avrupa ülkelerinden biri. Ülkede taşıyıcı anne arayanlara yönelik çok dilli internet siteleri bulunuyor.

İSTEYENE STANDART, İSTEYENE VIP PAKET

Ukrayna’da faaliyet gösteren kurumlar sayısız. Standart paketten başlayan kampanyalar, VIP’ye kadar yükseliyor. Ekonomik kriz, sektörde patlamaya neden oluyor.

‘TAŞIYICI ANNELİK BEDENİ METAYA İNDİRGER’

Generazione Famiglia ve CitizenGO kuruluşlarının temsilcisi Filippo Savarese’ye mikrofon uzatan Sputnik İtalya, taşıyıcı annelikle ilgili merak edilenleri sordu. Savarese, taşıyıcı annelik sorununun aslında insan yaşamının ve bedeninin ‘meta’ olarak değerlendirmesinin gittikçe sıklaştığı Batılı dünyanın bir gerçeği haline geldiğini ifade etti.

İtalya’da taşıyıcı anneliğin yasak olduğunu hatırlatan Savarese, hizmet ile ilgili sponsorluğun ve reklamların da yasaklanması gerektiğini savundu: “Ancak hakimlerimiz, durumu farklı yorumlayarak çocuğu satın alan anne-babayı, çocuğun velileri olarak tanır.

‘ÇOCUKLAR SATILIK META DEĞİLDİR’

Savarese, şöyle devam etti: “Çocuk, her şeyden önce öz hakları ve onuru olan bir insandır. Bizler her şeyden önce insanız ve hiçbirimiz başkasını meta haline indirgeyemez.”

 

http://www.sanalbasin.com/ukrayna-dusuk-maliyetli-tasiyici-annelik-icin-cennet-ulke-17340281