İdman ve tıbb birlikdedir! «BioTexCom» Beyzbol kulübü Avrupa şampiyonluğunu kazandı!

Ukraynada beyzbol var! Tanınmış takımları ve galipleri ile gurur duyan yalnız Amerika değil. Ukrayna tüm Avrupaya kendini ilan etti. Ukraynanın milli beyzbol takımı U21 tarihinde ilk defa İsrail başkentinde Tel-Avivde Avrupa şampiyonluğu kazandı. Beyzbol oyuncuları her pozisyonda güvenle oynadı ve yalnız oyunu izleyenleri yok aynı zamanda rakipleri de hayran etti.

 

“Gorn”, Ejderhalar”, “KDTU”, “KNTU-Elisavetgrad” – yıllar boyunca efsanevi beyzbol takımı çok ad taşımışdır. Bu yıl klübü temsil şehrin adı değişildi (geçmişte Kirovograd, şimdi Kropivnitskiy). Klübün de adı değişildi. Klübün sponsuru ve sahipi önemli Üreme Tıbb Merkezi oldukdan sonra, takımın adı “BioTexCom” sesleniyor.

Adını değiştirme sporcuların başarısını etkilemez. «BioTexCom» takımı bir dahada Ukraynanın yenilmez şampiyonu oldu. Önemli antrenör Yuriy ve Oleg Boyko gözetiminde takım bu yıllar galip geliyor. Bu yıl “BioTexCom” beyzbol klübü 21ci defa ülke birinciliğini aldı ve 19cu Ukrayna kupasını kazandı.

 “BioTexCom” takımı tüm Ukrayna beyzbol klübleri arasında en güçlüdür. 22 yıl erzinde Ukrayna şampiyonluğunda 21 defa galip gelip! Eğitim için stadyumların, yeterli sponsorluk, spor ekipmanları olmadığı için takım başarılı sonuçlara çata bilmiyordu ve her zaman uluslararası yarışmalarına katıla bilmiyordu. Şimdi böyle bir sponsorla takım özünü emin hiss ediyor. Uzmanlar dikkat ediyorlar ki takımın son başarılı sonuçlarına BioTexCom merkezinin ve onun temsilçilerin sponsorluğu ile katkıda bulunurlar.

Beyzbol oyuncuları kendi sponsor desteği ile, beyzbol şampiyonluk için Fransaya uçmak mümkün olmuştur. Bu gün Krapivnitskiy şehrinde beyzbol tarlanın tamiratı gidiyor. Bu sporculara Avrupa düzeyinde eğitim ve oynama fırsatı verecek, hangi tüm standartları ve gereksinimleri karşılayacak.

Amerika ve Japonya gibi ülkelerde, Ukraynada görülebilir gibi beyzbol popüler değil. Ama bu spor hızla gelişiyor ve ivme kazanıyor. Devletten ve sponsorlardan mali yardım sayesinde yetenekli sporcular yüksek düzeye gidiyorlar. Spor uzmanları ve beyzbol yorumcuları genellikle söylüyorlar – Ukraynada çok güçlü ve umut verici beyzbol oyunçuları var. Onlara gerekli ivme kazandırmak için bir mali destekçisi gereklidir. Avrupa hastaları arasında Üreme Tıbb merkezi çok popülerdir ve Ukraunanın beyzbol oyunçularına yardım oluyor.

Yakın gelecekte, şirketin temsilcileri daha büyük destek vereceğini söz veriyorlar. Ukrayna beyzbolçuları eğitim için beyzbol evi sayılan ABDye gidiyorlar, ve şirket yakın bir zamanda orada vekilliği açmayı planlıyor.