Hileden Dikkatlı olun!

Yasalara saygılı üreme tıbbı kliniği nasıl seçmek ve yasadışı şirketleri önlemek.

Hamile olmak son derecede önemli ve ciddi bir karardır, özellikle siz üreme tıbbı yöntemini bu sorunu çözmek için seçtiniz. Çok tesüf bu alanda dolandırıcılar ve sahte üreme tıbbı klinikleri ile karşılaşa bilersiniz. Tıp Merkezinin suni dölleme hizmetinden kullamaktan önce, size ilgili prosedür teklif yapan tüm klinikleri hakkında öğrenmek gerekir. BioTexCom kliniği tüm gereksinimlerine ve Avrupa standartlarına cevap veriyor. Bizim sağlık kurumunda uygun akreditasyon var.

Her şeyden önce, prosedürü yapmak istediğiniz ülkede taşıyıcı annelik İVF/İCSİ ile ilgili yasal yönlerini öğrenmek gerekir. Ukraynada taşıyıcı annelık ve İVF\İCSİ prosedürleri uygun kanunlarına göre kesinlikle yasaldır.  Kliniğimizde çalışan avukatlar taşıyıcı annelik ve sunni dölleme ile bağlı hastaların tüm sorularına hukuki yardım gösteriyorlar. Taşıyıcı annelik durumunda hukuk uzmanları tüm lazımlı olan sözleşmeleri hazır etmekte yardımlık yapıyorlar, bu gelecekte çift ve taşıyıcı anne arasında anlaşmazlığı önlemek içindir. Bu nedenle, bizim merkezimiz tarafından sağlanan hizmetlerin bütün kompleksler kesinlikle meşrudur.

Bizim tıp merkezinin önemli politik yönü odur ki, biz bazi şirketlerden farklı olarak tıp prosedüründen öncesinden ve sonuna kadar sorumluluğu taşıyoruz. Hatta ilgili anlaşmalar imzalanandan sonra mesuliyetten kaçan şirketler var. Biz adil ve yasal normlar çerçevesinde çalışıyoruz.

BioTexCom kliniği fiyatları prosedürden önce açıklıyor. Siz ilgilendiğiniz prosedürü seçmek karar veren zaman, bizim uzmanlar size son fıyatı söyleyecekler. Bu prosedür tam hizmet paketine dahildir. Ajanslar ise hastalara ilk defa bir fıyat diyorlar, ama sonuda hasta iki defa çok para ödemeli oluyor. Bu soruya dikkat etmek çok önemlidir, sizin sorununzda para kazanmak isteyen dolandırıcıları önlemek için gerekir.

Herhangi hukuklu tıbbı üreme merkezi taşıyıcı annelik prosedür durumunda hastalarla sözleşmeni imzaladıkdan ve çocuğun doğumndan sonra DNA testi yapmak sorumluluğu üzerine alıyor, bunu bilmek çok önemlidir. Bu test aynı zamanda daha önce kararlaştırılan miktara dahil edilmelidir.

Ayrıca aşağıdaki anları hasta dikkatini çekmiş olmalıdır:

  1. İlk ödemede para banka transfer yapılmalıdır.
  2. Eğer klinik para hesabına sahip olmadığını veya ajans kendi kliniğe para getireceğini söylerse, o demektir ki siz paranızı kaybetmeğiniz daha olasıdır.
  3. İlk ziyarette size bedava kalacak yer ve sözleşme imzalama yardımı temin edilmezse siz aldatılmış olabilirsiniz.

Para sözleşmenin imzalanmasından sonra transfer edilmelidir. Siz Ukraynaya geldikden önce, sessiz bir ortamda sözleşmeni yeniden bakmağınız ve böyle bir ajansa inanmak olar olmasını yoklamak gerekir.

Çok zaman dolandırıcılar yüksek sesli adlar icat ediyorlar, mesela: jinekologların derneği, diş hekimlerin derneği, tüm üreme merkezlerin derneği,  çocuk benimseme ve suni dölleme derneği. Ukraynada bir dernek açmak için maliyeti 40 Euro yaklaşıktır. Dolandırıcılar genellikle hastaları şaşırtmak için büyük miktarta belgeleri toplayırlar ve oların ofisleri genellikle bodrum katında yerlerşir. Bu tür klinikler genellikle iki veya 3 dolap oluyor ve bu tür kliniklerin büyüklüyü normal kliniklerin koridoruna beraberdir. Kural olarak, bu tür klinikler kendi laboratuarı yok.

Hilenin 1ci yolu:

Spermiyogram size İVF için sizin onayınızla sperma götürülmekden sonra yapılır. Eğer klinik size garantileri verirse, siz baş doktorun imzası ve mühürü ile olumlu sonuçun garanti listesini talep etmelisiniz.

Hilenin 2ci yolu:

Siz bir ofise getiriliceksiniz, mukaveleni bağlamak, kliniğin programını ödemek ve taşıyıcı anne için para vermek lazım olmağını söyleyecekler. Kendi ilk ödeme yapmak için bunları sunabilirsiniz ve onlar üreme faaliyetleri için lisans göstermek gerekir.

Herhangi bir hile halinde size paranı nakıt ödemek için tavsiye edilecek, kliniğin döviz hesabı olmadığını veya klinik bankanı değişdiğine göre muvakkatı olarak döviz hesabı olmadığını için grivnada (Ukrayna para birimi) ödemek gerekli olmağını ve sizden önce gelen hastalar bu tür konusu ile karşılaşdıklarını söyleyecekler.

BioTexCom tıp merkezi Avrupada üreme tıbbı alanında liderdir. Bu alanda uzun yıllar deneyimi ve doğumların yüksek oranı bize haklı güven ve marka kalitesini kazanmak için izin verdiler.