Kiev hakkında kısaca bilgi

Ülkemizi ziyaret ettiniz mi acaba?

BioTexCom kliniğinin bulunduğu Ukrayna’nın başkenti olan Kiev şehrine sizi seve seve davet ediyoruz!

Emin olun, sadece mutlu bir aile olarak değil en iyi izlenimleriyle de bu muhteşem bir şehirden ülkenize geri döneceksiniz!

BioTexCom kliniğinde tedavi gördüğünüz zaman dinleme ve harika bir ruh halinin zamanıdır. Kiev şehri, kendi mükemmel tarihsel yapılarla ve kültür mirasıyla ünlüdür. Bu nedenle zamanınızı kaybetmeden Ukrayna’nın başkentinin ana sokağı Khreshchatyk’ta yürüyüş yapın!

Geniş bir cadde üzeri mağza, cafe ve restoran dolu. Eski ve çok güzel mimarideki binalarla çevrili güzelce yürüyerek gezebileceğiniz bir cadde! Sürekli hareketli ve keyifli ziyaret etmeniz onerilir. Neşeli sokak danscilari ve muzisyenleri sokaga ayrı bir guzellik katıyor.

Burada sadece Ukrayna milli mutfağını yemek değil ana Türk dişlerinin tadından zevk almak da mümkün.
Ülkemizin baş sokağında dünyadaki ve Ukrayna’daki ünlü moda tasarımcılarından kıyafeti satan butiklerin büyük sayısı var.

 

Mağazaların arasında halkımızın kültürünün ve yaşayışının sembolüleriyle vışıvanka gibi Ukrayna milli kıyafetleriyle çok butik var. 

 Kiev, çeşitli kültürlerin farklı dinlerin gerçek bir merkezidir! Ortodoks katedralların katolik kilisellerin yahudı sinagogların arasında muslimlerin dua edebildiğigi kutsal camiler de rastlanabilir. 

Ukrayna Ulusal Filarmoninde ve Mariinsky Parkında düzenlenen konserleri klasik müzik severlerinin ilgisini mutlaka çekecek.

 

Neredeyse her gün virtüözler tarafından oyanan klasik eserlerden Ulusal Akademik Opera ve Bale Tiyatrosundaki dram ve komedinden Kiev’deki sinemalarda orjinal dilinde film izlenmasinden zevk alıp.

Mystetskyi Arsenal’da geçirilen Urayna modern sanatçılarının sergisini ziyaret edip.

Tarih severler için İkinci Dünya Savaşı Müzesi daha çekici bir yer olacak.

Bohdan ve Varvara Khanenko Sanat Müzesinin tabloların koliksyonunu görebilirsiniz.

 

 

Zamanınızın daha iyi geçirmesi ve ruhunuza sinleme verilmesi için leylak çiçeklenmesi zamanında özellikle güzel M.M. Gryşko adına Ulusal botanik bahçesini ziyaret edin!

Burada genç sanatçıların Kiev-Peçersk Lavra’yı resim yaparken kendi şaheser-leri yaptıkları görebilirsiniz.     Yaz zamanında Dinyeper nehrinde tekne turu mutlaka yapmalısınız! Çok güzel ve gerçekten ilginç manzaraları seyredebilirsiniz.

Eğer geç zamanda gezinmeye karar verecekseniz şehirimiz gece hayatı güzelliklerini size açacak! 

P.S. Sizi çok bekliyoruz!

 

Sevgilerimizle,

BioTexCom ekibiniz!